Psikolog Burcu Atatür

Psikolog Burcu Atatür 1974 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Alsancak Gazi İlkokulundaki ilköğretiminin ardından İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinde orta – lise eğitimini aldı. 1998 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Fen–Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Çalışma hayatına, 1998 yılında İzmir Enver Bakioğlu Rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak başladı; bu merkezde, Down Sendromu olan çocukların eğitim danışmanlığı konusunda çalıştı. Ardından İzmir Işık Özel Eğitim Merkezinde, üç yıl boyunca, Otistik çocuklar ve aileleri ile, eğitim, sosyal rehabilitasyon konularında bireysel ve grup çalışmaları gerçekleştirdi.

2001 yılında, ESA Tıp Emekli Sandığı, İzmir Narlıdere Dinlenme ve Bakımevinde psikolog olarak calıştı. Bu süre içerisinde, yaşlılık psikolojisi, yaşlının topluma ve kuruma uyumu, aile ilişkilerinin düzenlenmesi konularında danışmanlık yaptı.

2004 yılında İzmir Özel Kent Hastanesinde konsültan psikolog olarak göreve başladı. Kurum bünyesinde, IVF (Tüp Bebek), diyaliz, onkoloji, transplantasyon (organ nakli) hastaları ve yüksek riskli cerrahi hastalar ile;  hastalığa ve tedaviye uyum süreci ve hastalık olgusuyla başa çıkma yöntemleri ve hasta -  aile iletişiminin geliştirilmesi, stres yönetimi, yaşam kalitesinin arttırılması gibi konularda çalıştı. Ek olarak hamilelik danışmanlığı konusunda faaliyet gösterdi.

Burcu Atatür İzmir’de kurucusu olduğu Eflatun Psikolojik Danışmanlık Eğitim ve Kişisel Gelişim Merkezinde Bireysel Psikoterapi , Cinsel Terapi , Evlilik Terapisi , Ergen Danışmanlığı , Yaşam Koçluğu , Obezite , Sınav Kaygısı , Sigara Bağımlılığı ve Kişisel Gelişim konularında danışmanlık vermiştir ve aynı zamanda CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü) İzmir Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2012 Mart ayında Aile Danışmanı ünvanını da alarak çalışmalarına devam etmektedir.

Tavsiye ve Teşekkürler

“Toplumda pek dile getirilemeyen ve utanılan cinsel sorunları bende kimseyle paylaşamadığım için ciddi sıkıntı içindeydim, bu anlamda nereden destek alabilirim diye araştırdım ve siteniz aracılığı ile kendisine ulaştım, ilk görüşmemizde bana bir yol haritası çizdi ve bu yolda ilerlersem sorunumun çözüleceğini söyledi, yaklaşık 2 aydır kendisi ile görüşüyorum, profesyonel anlamda kendisinden yardım alıyorum ve ciddi ilerleme kat ettim. Mesleki deneyimi ve uzmanlığı ve işindeki disiplini son derece iyi ve gerçek bir profesyonel, öneririm.”
S.T, Danışan
“Burcu Hanım’la bir arkadaşımın önermesi ile yolumuz kesişti, kendisine ilk gittiğimde gergin ve tedirgindim fakat bu Burcu Hn. sayesinde uzun sürmedi. Benim panik atak ile ilgili bir rahatsızlığım vardı ve toplum içine çıkmakta sıkıntı çekiyordum bazende nefes almakta zorlanıyordum. Sağolsun Burcu Hanım birkaç yıldır beni yiyip bitiren bu rahatsızlıktan kurtardı. Şimdi çok huzurlu ve sağlıklı hissediyorum kendimi. Kendisinin mesleki tecrübesi, bilgisi ve duruşu oldukça iyi ve de çok samimi bir insan. Herkese önerebilirim. Sevgilerle…”
Yonca D., Danışan
“3 yıldır evliyim, eşimi çok seviyorum o da beni seviyor fakat mutlu değiliz(dik), çünkü cinsel hayatımız benden kaynaklı olarak sorunluydu, eşim bu konuda bu güne kadar çok sabır ve anlayış gösterdi ama son dönemlerde çıkmaza girdik. Ben de belki bir çıkış yolu olur diyerekten profesyonel yardım almaya karar verdim. Yaptığım araştırma sonucu cinsel terapist olarak Burcu Atatür’e ulaştım. Kendisi son derece uzman ve işinde ciddi, bu durum beni daha rahat sorunlarımı anlatmamı sağladı. Yaklaşık iki aylık bir terapi sonucunda yıllardır bende kabus olan cinsel sorunumdan kurtuldum. Ben ve eşim burcu hanıma çok teşekkür ediyoruz. Cinsel sorunlarını saklayıp çözüm arayışına girmeyen herkese tavsiye ederim.”
Ronin, Danışan
“Merhaba, Burcu Atatür’le 4 sene önce çalıştığı hastanede tanıştım, o dönem evliliğimizde ciddi sorunlar yaşıyordum ve ayrılacaktık. Kendisin ilgisi ve samimiyeti bende büyük rahatlık sağladı, yaptığımız evlilik seansları (sonradan eşiminde seanslara gelmesi ile) sonucu eşimle sorunlarımızın tamamı olmasada çoğunu çözdük ve şimdi bir kız annesi oldum. Evliliğimiz dönülmez bir durumdan kurtardığı için Burcu Hanıma sizlerin vesilesi ile teşekkür eder ve evliliğinde sorun yaşayan tüm çiftlere tavsiye ederim.”
S.B., Danışan
“Finans piyasalarında çalışıyorum ve işlerimin yoğunluğu nedeni ile ve aşırı stres yüzünden odaklanma sorunu yaşıyordum. Burcu Hanım’la yaptığımız seanslar sonucu konsantrasyon olma konusunda ciddi yol kat ettim. Hipnozla stressle başetme konusunda faydalar gördüm. Seanslarım devam ediyor ve psikologum Burcu hanımla sorunlarımı aşacağıma ve daha kaliteli bir yaşam enerjisine ulaşabileceğimi düşünüyorum. Kendisinden çok memnunum ve stres yoğun hayatı olan herkese tavsiye ederim.”
Güven, Danışan
“Burcu Atatür kardeşimin terapisti, kardeşim dönem dönem kendisinden yardım alıyor. Ben de eşimle yaşadığım sorunlar döneminde kendisine danıştım ve eşimle beraber (eşimin psikolojik yardım alma konusundanki katı tutumu bile değişti) profesyonel anlamda psikolojik destek alarak sorunlarımızı çözdük. Kendisinin işinde uzman bir aile terapisti ve çok iyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum. Evliliklerinde sorun yaşayan tüm ailelere tavsiye ediyorum.”
Ahu D.K., Danışan
“Burcu ile Koçluk Seminerinde tanışmıştık. Kendini her alanda ilerlemeye adamış biri. Çok samimi ve candan. Onunla yapılan seanslardan çok keyifle ayrılacağınıza eminim. Normalde Sağlık sektöründe çalışanlarla ve bu tip çalışmaları yapan kişilerle iletişimler çok daha teorik ve soğuk gelir. Burcu bu soğukluğu kırmış, tamamen doğal ve içten birisi. Psikolog arıyorsanız, Bazı sorunların sizi aştığını düşünüyorsanız, kendinizi arkadaşınız gibi birinin yanında hissetmek istiyorsanız Burcu ile tanışmanızı tavsiye ediyorum.”
Şebnem Erden, Arkadaş
“Burcu Hanımla tanışma sebebim hayatımda ne olduğunu bilemediğim bir boşluğun varlığıydı. Sıkışmış ve çıkamıyordum. Psikolojik desteğe ihtiyacim var diye bir uzmanın bana birşeyler söylemesi gerektiğini düşünürken, o kendi sorularımı sormamı, cevaplarımı verebilmemi sağladı. İsteklerim netleşti, yapıp yapamayacağıma kendim karar verebilir hale geldim. Geçmişteki karanlıklarma dokunmadan geleceğimi aydınlattı. Artık ne yapmam gerektiğini ve nasıl yapabileceğimi biliyorum. Kendisi benim o günden beri “yaşam koçum” ve ihtiyacim olan her an yanımda. Siz ne için ona ulaşmayı istiyorsunuz bilmiyorum ancak benim için en önemlisi onun tespit/teşhis ve yöntemlerindeki isabet. Size yaklaşırken verdiği önem, samimiyet ve desteğin tam olacağını bilin… Burcu Hanımı tereddütsüz tavsiye ediyorum!”
Ş.Ş., Danışan
“Merhaba, ben 33 yaşında iki çocuk annesiyim. Burcu hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Bu güne kadarda birçok konuda kendisinden yardım aldım. Kızımın yemek yememesi, benim çocuklarım ile ilişkilerimde, eşimle sorunlarımda , ikinci çocuk depresyonlarımda ben dünyanın sonu geldiğini düşündüğüm her sorunumda yanımda olduğu için hayatımın mutlu yanlarını bana gösterdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Sakinliği, arkadaşça yaklaşımı size huzur verecektir. İyi ki varsınız kendimi hayatta şanslı ve mutlu hissediyorum.”
Filiz T., Danışan
“Burcu Hanım’la tanışmamız bir arkadaşımın tavsiyesi ile gerçekleşti. Kendim, aile yaşantım ve işimle ilgili bir çok problem yasadıgımı ve bunun bana zarar verdigini düşünüyordum. Ve gerçekten zor günlerin beni beklediğini hissediyordum. Burcu Hanım hiç umulmadık yerlerden hiç beklenmedik açılardan konulara yaklaşımı ile benim esas problemlerimi mercek altına aldı. Ve benim bile kendimle ilgili bilemedigim veya su yüzüne cıkarmadıgım gerçeklerimi bana gösterdi. Kendime olan özgüvenimi yeniden yerine getirmeye, iş yasantımda pozitif olmama, aile yasantıma yön vermem ve olaylara sonuc odaklı bakmama vesile oldu. Samimi,işini iyi ve severek yapabilen, kendini sürekli geliştirmeye adamış ve her vaka’dan dersler cıkardıgına inandıgım Burcu Hanım sadece iyi bir psikolog değil aynı zamanda çok iyi bir Dost. Saygılarımla.”
Melih Y., Danışan
“Sigarayı bırakmak istiyordum ve pekçok yöntemi denedim ama başarılı olamadım, bir arkadaşım psikolog Burcu Atatür’ü tavsiye etti. Açıkçası başlangıçta inancım hiç yoktu, Burcu Hanım’la tanıştıktan sonra bende oluşturduğu güven, samimiyeti ve sonrasında elde ettiğim sonuçla iyiki gitmişim dedim. Yapmış olduğumuz psikoterapi ve hipnoterapi seansları sayesinde sigarayı tamamen bıraktım. Şimdi her bakımdan çok daha sağlıklı bir insan oldum. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim ve herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Saygılarımla.”
T.A., Danışan
“Psikolog Burcu Atatür ile aynı kurumda yaklaşık 4 sene beraber çalıştık. Bu süre içerisinde kendisinin uzmanlığından hem bireysel olarak kendim faydalandım ve bir çok yakınıma kendisini refere ettim. Refere etmiş olduğum tüm tanıdıklarım kendisinden aldığı hizmetten çok memnun kalmışlardır. Bunun en büyük etkisinin her zaman kendini geliştirme prensibi olduğunu düşünüyorum. Burcu Hanım her zaman güleryüzlü, yardımsever ve işinde profesyonel bir kişi olmuştur. Ve bu attığı yeni adımda, yani kendine yerinde (Eflatun Psikolojik Danışmanlık) yine çok başarılı olacağını düşünüyorum. Yeni açtığı yeri görme imkanımda oldu, çok temiz, düzgün ve ferah bir ortam olduğunu gördüm. Kendisinden bundan sonra da hizmet almaya devam edeceğim.”
Ayşegül Tekin, Danışan
“Bir kimseye doktor tavsiye etmek cok kolay değildir.Her hastaya her doktor iyi gelmez bence.Hele bu bir de psikoloji üzerine bir tavsiye ise is daha da zorlasır.Ama konu Burcu Hanım olunca is cok kolay.Sempatik,güleryüzlü ve bence en önemlisi her sorununuzu gönül rahatlıgıyla her zaman konusabileceginiz bir psikolog.Bana her konuda destek veren,olayların görmedigim yönlerini gösteren ve kendimi önemli hissetmemi saglayan Burcu Hanıma cok tesekkür ediyorum.Eger evliliğinizle,çocugunuzla ve en önemlisi kendinizle ilgili bir takım sorunları sezinliyor ve kendinizi çözümsüz görüyorsanız Burcu Hanımla mutlaka irtibat kurun.Hayatın ne kadar güzel oldugunu göreceksiniz..”
Gmz, Danışan
“Sevgili meslektaşım Burcu Yüksel’le Omni Hipnozun eğitimlerinde tanıştık.Eğitim süresinde sıcakkanlı,samimi ve güleryüzlü bir kişiliğe sahip olduğunu gözlemledim.Sadece üniversitede aldığı eğitimle yetinmeyip mesleğinde daha ileri gidebilmek danışanlarına daha iyi hizmet sunabilmek için sürekli mesleki eğitimlerle kendini geliştiren bir profesyonel.Özellikle İzmir ve çevre illerde cinsel terapiler ve evlilik terapisi konusunda psikolojik danışma ihtiyacı duyup psikolog arayan herkese kendisini tavsiye ediyorum.”
Sibel Parlak, Psikolog
“Sevgili Burcu, CİSED’ in eğitimlerinde tanışıp, arkadaşlığından vazgeçemediğim bir dostumdur. Bir psikologda olması gerektiğini düşündüğüm canayakınlık ve güleryüz; Burcu’ da had safhada bulunmaktadır. Mesleki sohbetlerimizde de; danışanlarını ne denli önemsediği, onlara doğru yolu gösterebilmek için süpervizyonlara devam ettiği ve empatik yaklaşımıyla onların da sevgi ve takdirini kazandığını farkediyorum. İzmir’ de cinsel terapi ve evlilik terapilerinde çığır açacağına; bir çok kişinin hayata bakışını değiştireceğine inandığım arkadaşımı gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.”
Betül Nazlısöz, Psikolog

 

Sertifika ve Eğitimleri

 • Şema Terapi: Model ve Teknikler, Psikonet (Dr. Alp Karaosmanoğlu) Haziran 2012
 • CİSED Aile Danışmanlığı Eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, Kasım 2011
 • İmago Çift Terapisi Eğitimi (Harville Hendrix) İstanbul Evlilik Terapileri Enstitüsü, Mayıs 2012
 • WISC-R (Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği Sertifikası) Türk Psikologlar Derneği, Mart 2005
 • MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Sertifikası) Türk Psikologlar Derneği, Mayıs 2006
 • Temel Hipnoz Eğitimi, Omnihipnoz Akademisi
 • Cinsel Terapi Eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
 • İleri Hipnoz Eğitimi, Omnihipnoz Akademisi
 • Evlilik Terapisi Eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü
 • Çocuk ve Ergenlerde Öfke ve Saldırganlığın Kontrolü Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
 • NLP Practitioner Sertifikası, Erickson College ve Denge Merkezi
 • Bilişsel Davranışçı Açıdan Yetişkinlerde Öfke Kontrolü Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
 • Bilişsel-Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
 • Transaksiyon Analiz Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
 • Küçük Adımlar Sertifikası(Gelişimsel Geriliği Olan Çocuklar İçin Küçük Adımlar Erken Eğitim Proğramı), Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi – Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü
 • “Tematik Algı Testi(TAT:Uygulamadan Rapora)” Eğitimi, Psikomer
 • Erickson Collage International The Art & Science of Coaching “Koçluğun Sanatı ve Bilimi”, Denge Merkezi
 • EFT(Emotional Freedom Techniques)  Level -1 Level -2 Course , Dr. İnci Erkin
 • Usui Sisteminde Reiki 1. ve 2. Derece Sertifikası, Gülbahar Yeni (11. Kuşak Reiki Master)